Metoda jedzenia BLW – wszystko co potrzebne do jej wprowadzenia
stnieje przekonanie, a nawet zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia – WHO, aby dietę niemowlęcą rozszerzać już od 6 miesiąca życia. Rozszerzanie diety to doskonały sposób na poznawania nowych pokarmów ich zapachu, konsystencji oraz smaku oczywiście. Rozszerzanie diety ma również ważny udział w dostarczaniu składników odżywczych , które z czasem się wyczerpują ( w mleku matki) Warto więc rozszerzać dietę półrocznemu niemowlęciu.
Zmiana diety to nie tylko wprowadzanie nowych posiłków, ale również świetna zabawa. O ile oczywiście uzbroimy się w odpowiednie elementy do nauki jedzenia BLW.
Dzieci bowiem uwielbiają wolność, a gdy otrzymują ją, potrafią łączyć smaki i cieszyć się z ich jedzenia. Gdy zyskają pełną swobodę, wybierają zaskakujące połączenia smakowe, nie potrzebują przypraw, dosładzania. Metoda BLW daje dziecku możliwość decydowania co, kiedy i ile je, pokazuje różnorodność świata warzyw i owoców, uczy samodzielności przy stole i czerpania przyjemności z posiłków. Ma mnóstwo zalet! Warto je poznać, zwłaszcza jeśli jesteście rodzicami, dziadkami, czy opiekunami małych dzieci.
Co będzie potrzebne w rozszerzaniu diety niemowlęcia? Czyli śliniaczek z rękawami na posterunku
Śliniak fartuszkowy z rękawkami to zdecydowanie najważniejszy element w trakcie zabawy w odkrywanie nowych smaków. A to wszystko dla wygodny oraz po to, aby ubranka w trakcie jedzenia pozostały w nienaruszonym stanie. Warto wiec zwrócić uwagę na śliniaki, które z łatwością można wyczyścić w kolejny raz włożyć przy następnym posiłku. Śliniaki fartuszkowe, zwykle są wykonane z szybkoschnącej wodoodpornej tkaniny, która w znaczący sposób wpływa na praktyczne użytkowanie. A jedzenie zupek i sosików będzie wspaniałą zabawą. Sliniaki fartuszkowe z czasem przydadzą się również w trakcie zabawy w tworzenie prac malarskich, a nawet podczas wspólnego gotowania. Oprócz śliniaków fartuszkowych, polecamy również te zwykle – silikonowe śliniaki dla niemowląt, które posiadają specjalną kieszkonkę na resztki jedzenia. Tak jak w przypadku śliniaków z rękawkiem, tak i silikonowe śliniaki dla niemowląt są bajecznie proste w utrzymaniu czystości.
Potrzebne naczynia dla niemowlaka – talerzyki z podkładką i miseczki z przyssawką
Podczas nauki jedzenia metodą blw, warto wyposażyć się w kilka niezbędnych akcesoriów w tym naczynia dla niemowlaka. Podstawowymi, które z pewnością się przydadzą są silikonowe talerzyki z podkładką oraz silikonowa miseczka dla dziecka z przyssawką. To wygodne naczynia, które na pewno się nie stłuką, praktyczne w użyciu, ponieważ ich mycie jest bajecznie proste. Dodatkowo wiele z nich posiada ciekawy design, zachęcający dzieci do jedzenia ciekawych posiłków.
Silikonowe talerzyki z podkładką to zestawy do nauki jedzenia składające się z talerzyka trójniaka ze składaną podkładką. Podkładka ta to jednocześnie lunchbox. Po złożeniu boków maty uzyskamy talerzyk, który po przykryciu pokrywką z zestawu pełni funkcję lunchboxa. Świetne rozwiązanie na późniejszy czas. Można również skompletować taki zestaw i zakupić osobno silikonowy talerzyk, a do tego silikonową podkładkę na stół. Z pewnością i takie rozwiązanie, będzie idealne dla niemowlaka.
Miseczka dla dziecka z przyssawką to świetny pomysł na urozmaicenie śniadań. Pyszna owsianka z kolorowymi owocami, z pewnością zainteresuje Malucha. Silikonowa przyssawka doskonale przywiera do płaskich powierzchni dzięki czemu jedzenie w talerzyku pozostaje na miejscu podczas nauki jedzenia. Mata na rogach miseczki posiada silikonowe przyssawki dodatkowo przytrzymujące cały zestaw zapobiegając jego przemieszczaniu się na powierzchniach płaskich. Zwykle silikonowe miseczki mogą być stosowane do ok 4 lat, a to ze względu na porcje jedzenia, którą miseczka przewiduje.